Marketing na Instagramie – 6 porad dlaczego jest tak ważny!

 

Obecność w Social Mediach to obowiązek każdego, kto chce być rozpoznawalny, prowadzi własny biznes. Instagram sprzedaje treści i produkty. Tak wynika z badań. Od kiedy Facebook kupił aplikację za ponad 1 mld$ – coraz bardziej rośnie w siłę. My przedstawiamy kilka porad dlaczego warto mieć Instagrama.

 

 

  1. Podnoszenie pozycji SEO

Instagram to aplikacja, gdzie wpisując dane swojego konta możemy również wpisać adres Waszej strony internetowej. Jeżeli chcecie, aby Wasza strona była wyżej w wynikach wyszukiwania Google – to musicie dodać to do Waszego konta lub w tym momencie założyć konto na Instagramie link tutaj.

  1. Linkowanie do sklepu/produktów.

Możesz również w postach na Instagramie dodawać linki do swojego sklepu lub strony – co prawda w opisie nie da się zrobić automatycznego przekierowania – ale możesz skorzystać mobilne skraczace linku np. bit.ly lub goo.gl. Link będzie krótki i łatwy do zapamiętania, a na pewno zwiększy szanse na to, że ktoś skorzysta i wejdzie na Twoją stronę.

  1. Popularne tagi

Warto zapoznać się z popularnymi tagami, np. #love #kiss #fun #cute #l4l #f4f #instagood #instaphoto. 100 najgorętszych tagów znajdziecie na web.stagram.com, najlepiej wyszukać tagi pod swoją branżę lub pod swoje produkty.

  1. Lokalizacja

Gdy dodajesz zdjęcia na Instagramie, warto za każdym razem dodawać lokalizację, wtedy więcej użytkowników ma szansę, aby dotrzeć do Ciebie. Warto zastanowić się również nad utworzeniem własnej lokalizacji (możemy tam wpisać adres naszej strony Internetowej) – taką opcję udostępnili nam programiści Instagrama – wtedy za każdym naszym postem widać adres.

  1. Konkursy

Zachęcaj swoich użytkowników do angażowania, czyli twórz treści typu: zdjęcie o największej liczbie lajków lub komentarzy, bardzo dobrze lajkują się wszelkiego rodzaju cytaty lub złote myśli.

  1. Instagram na Twojej stronie

Umieść wtyczkę na swojej stronie, w ten sposób na pewno przekierujesz część swoich użytkowników na Instagrama (my zapraszamy na naszego!) – Kliknij tutaj!

 

 

Warto sprawdzić nasze studio reklamowe, gdzie sprawisz, że Twój profil na Instagramie będzie jeszcze bardziej rozpoznawalny!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *