Masz sklep online? Sprawdź Instagram!

Instagram to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych. Na co dzień korzysta z niego nawet 7 miliardów ludzi, co daje wręcz nieograniczone możliwości reklamy. Odpowiednie wykorzystanie instagrama może przyciągnąć prawdziwe tłumy fanów. Jednak najpierw trzeba zainteresować ludzi swoją ofertą, co wymaga stosowania pewnych zasad.

Planując wykorzystanie instagrama do wypromowania swojego sklepu online należy zastanowić się nad tym, jakie są oczekiwania potencjalnych klientów. Instagram jest portalem, który służy głównie publikacji zdjęć, dlatego oprawa graficzna jest niezmiernie ważna. Pierwszym krokiem powinno być przeanalizowanie profili konkurencji, aby dowiedzieć się, jak przyciągani są klienci i jakie treści są publikowane.

Najlepszym sposobem na przyciągnięcie uwagi na Instagramie jest zamieszczenie ciekawej, wyróżniającej się grafik. Unikatowe zdjęcie może skutecznie zwiększyć zainteresowanie profilem i wypromować go wśród innych użytkowników. Prosta, wręcz minimalistyczna kompozycja to strzał w dziesiątkę.

Comments are closed.