Promocja Twojego biznesu na Facebooku!

Facebook jest serwisem społecznościowym, który ma 500 milionów aktywnych użytkowników. Jest to potężne narzędzie marketingowe, które warto wykorzystać, aby wypromować swój sklep online. Przeciętny użytkownik Facebooka ma ok. 130 znajomych, więc można w krótkim czasie dotrzeć do naprawdę szerokiego grona odbiorców.

Jak zdobyć tłumy fanów na Facebooku? Oczywiście najpierw warto podejrzeć konkurencję, aby sprawdzić, jak komunikuje się z klientami i jakie treści umieszcza na swoim profilu. Taka krótka lekcja ułatwi stworzenie oryginalnego fanpagu, który wpasuje się w obowiązujące trendy. Należy przy tym pamiętać, że strona na „fejsie” służy budowaniu relacji, dlatego należy dbać o nieustanną komunikację z odbiorcami.

Na fanpagu sklepu warto umieścić najważniejsze informacje o firmie oraz ofercie. Bardzo skutecznym sposobem na wypromowanie się jest organizowanie konkursów, które wymagają udostępnienia strony innym użytkownikom. Stronę trzeba często aktualizować i wstawiać dobre jakościowo zdjęcia. Warto też zamieszczać ankiety i głosowania, aby poznać preferencje potencjalnych klientów.

Comments are closed.